Державне регулювання цін в Україні відмінять зовсім

Державне регулювання цін в Україні відмінять зовсім

Українські чиновники називають норму про держрегулювання цін на продукти пережитком минулого. Де-юре постанову №1548, якою встановлено вищезазначені повноваження, не скасовано. Однак де-факто з 2014 року вона не працює, тому що в Україні введено мораторій на перевірки бізнесу, а також розформована Держцінінспекція, яка контролювала правильність формування цін на товари, що підлягали державному регулюванню. Функції розформованої в 2015 році Держцінінспекції нібито передані Держстату, звіти якого не відповідають реальній ціновій динаміці.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів ввів держрегулювання цін на соціально значущі продукти харчування 25 грудня 1996 року – постановою №1548. Протягом 20 років уряд неодноразово відміняв держрегулювання, посилював його або ж розширював список продуктів, націнка виробника та продавця на які не може перевищувати 15%.

До соціально значущих продуктів в Україні відносяться борошно пшеничне вищого сорту, хліб і хлібобулочні вироби з пшеничного і житнього борошна простої рецептури, макаронні вироби, крупи, рис, яловичина і свинина, м’ясо птиці, курятина в тушках, ковбаса варена, коров’яче молоко, масло вершкове, олія, сир, курячі яйця, цукор і овочі. Всього в списку соціальних продуктів значаться 15 категорій товарів, на які уряд обмежує націнку в магазинах.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) найближчим часом порекомендує уряду визнати успішними результати пілотного проекту щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування, що діяв в Україні з 1 жовтня 2016 до 1 січня 2017 року, і ввести його на постійній основі. Таким чином, 20-річна практика стримування цін за рахунок обмеження торговельних націнок на соціальні товари може бути скасована.

Як повідомили в МЕРТ, проект рішення про скасування держрегулювання буде найближчим часом опубліковано на офіційному сайті міністерства для обговорення.

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

  1. Олекс Клін

    Гід в Тель-Авіві розповідав, що, коли уряд Ізрїлю спробував відмінити держрегулюванния цін на “кошерну” доступну курятину, народ покинув роботу, вийшов на вулицю і зніс до біса той уряд, відновивши свої права. А ми так і будемо під”ідатися з сміттєвих баків можновладців?

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *