Чому ж банки стають неплатоспроможними? Приклад ПАТ «Енергобанк».

  Фахівцями ГО «Народна Україна» постійно здійснюють аналіз причин банкрутства українських банків та їх наслідки, оскільки одним із напрямків діяльності ГО «Народна Україна» є захисту та поновлення прав та інтересів вкладників, що постраждали в результаті банкрутства банків України.

   За результатами моніторингу експертами ГО «Народна Україна» було виявлено, що у період з 2012 року по 2014 рік ПАТ «Енергобанк» надав 10 фіктивним підприємствам кредити на суму близько 500 млн. грн. Оскільки цими юридичними особами господарська діяльність не здійснювалась, то прибутків, завдяки яким можливо повернути ПАТ «Енергобанк» заборгованість, по суті, вони не отримували. Тобто існували зазначені 10 підприємств лише «на папері».

   Крім того, до ПАТ «Енергобанк» були передані під заставу цінні папери одного й того ж самого підприємства як забезпечення повернення кредитних коштів. Але, вартість цінних паперів не співпадає із загальною вартістю наданих банком кредитів.

   ГО «Народа Україна» припускає, що всі ці 10 підприємств, так чи інакше, пов’язані з власниками ПАТ «Енергобанк», які шахрайськими схемами виводили активи з банку.

   Наразі, юристами ГО «Народна Україна» розробляються шляхи вирішення проблемних питань щодо повернення заборгованості до ПАТ «Енергобанк» з метою задоволення вимог вкладників цього Банку.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *