Чергове подорожчання комунальних послуг вже з 1 березня!

Чергове подорожчання комунальних послуг вже з 1 березня!

Українці ще не оговталися від нових платіжок за комунальні послуги, як гряде нове подорожчання.

Уже через кілька місяців електроенергія подорожчає майже на 30%.

Із 1 березня, за рішенням Національної комісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), замість 71,4 копійок за кВт * год українцям доведеться платити 90 копійок. Від тарифу на електроенергію, як пояснюють у комісії, залежить і тариф на холодну воду. У першу чергу, це вдарить по гаманцях тих, хто підігріває воду за допомогою бойлерів.

Зараз українці платять за світло за трьома тарифами: при споживанні до 100 кВт * год – 71,4 копійки, при споживанні від 100 до 600 кВт * год – 129 копійок, при споживанні понад 600 кВт * год – 163,8 копійки. З 1 березня оплата буде здійснюватися таким чином: при споживанні до 100 кВт * год доведеться платити 90 копійок, кожен наступний кіловат обійдеться в 168 копійок. При цьому окремого тарифу для тих, хто споживає понад 600 кВт * год, не буде взагалі.

Наприклад, сім’я, яка щомісяця витрачає 200 кВт * год електроенергії, на даний момент платить за світло 258 гривень. Уже в березні за цей же обсяг енергії доведеться заплатити 336 гривень.

Зараз підігрів бойлером кубу води коштує 73,3 гривні (тариф “Київенерго” – 83,1 гривні за куб), а після подорожчання це коштуватиме 91,4 гривні (за умови використання понад 100 кВт * год електроенергії на місяць), тобто підігрівати воду бойлером буде дорожче, ніж купувати гарячу воду у “Київенерго”.

Щоправда, платити за світло можна значно менше, якщо споживати її вночі. Нацкомісія прийняла рішення продавати електроенергію з 23 вечора до 7 ранку в два рази дешевше. Зроблено це для того, щоб стимулювати українців більше використовувати електроенергію вночі і змістити період пікового споживання, який припадає на ранок, вечір і вихідні.

Однак, щоб світло, споживане вночі, рахувалося за окремим тарифом, прийдеться встановити двозонний лічильник на електроенергію. Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Наприклад, сім’я, яка споживає 200 кВт * год електроенергії і при цьому 25% світла в період з 23 години до 7 ранку, кожен місяць зможе економити 84 гривні. Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно за півтора року.

Здорожчання тарифу на електроенергію у НКРЕКУ пояснюють тим, що дійсний тариф покриває всього лише 21,3% від реальної її вартості. Промислові підприємства доплачували за населення і компенсували додаткові витрати за рахунок кінцевої ціни на свою продукцію. За логікою НКРЕКУ, продукти промислових підприємств після здорожчання електроенергії для населення мають знизити ціни на свої товари.

У минулому році НКРЕКУ прийняла рішення підняти тариф для українців до рівня собівартості. Тариф піднімають в п’ять етапів (постанова №220).

Крім того, слідом за світлом може подорожчати і холодна вода, тому що в структурі тарифу на воду 34% – це сплата електроенергії.

Також в 2017 році повинен подорожчати і газ. У чинному на сьогодні тарифі закладена вартість імпортного газу – 185 доларів за тисячу кубометрів, а в бюджеті на 2017 рік передбачено, що блакитне паливо для України подорожчає до 245 доларів. Тож розмір  здорожчання очевидний.

Газ, згідно з формулою Кабміну, в наступному році буде коштувати 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень). Якщо ж тариф на газ не переглядати, уряду доведеться дотувати “Нафтогаз”. Однак у меморандумі з МВФ, який підписали Президент Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Україна зобов’язується до кінця 2017 року ліквідувати дефіцит “Нафтогазу”. Досягти цього без підвищення тарифу на газ не вдасться.

Від вартості газу, у свою чергу, залежать тарифи на опалення й гарячу воду. Якщо уряд все-таки прийме рішення переглянути тариф на газ, можна також очікувати чергове подорожчання гарячої води й опалення.

Отже, тримаймося, бо платити за комуналку доведеться в рази більше, ніж сьогодні!

Новини за темою: Уважно дивіться на платіжки за комуналку, бо можна сплатити не туди…

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *