Банківська система України під високими ризиками

Банківська система України під високими ризиками

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Rating (S&P) оцінило банківську систему України як високоризикову.

Попри певне поліпшення макроекономічної ситуації в Україні в 2016 році та її подальше поліпшення в 2017 році, ризик української банківської системи залишається одним із найвищих у світі, що відображено в її оцінці на рівні 10 (країни з найбільшими ризиками), – наголошується у звіті агентства.

За даними агентства, ключовими чинниками високих фінансових та операційних ризиків для українських банків є, як і раніше, напружена ситуація на Сході, а також політична нестабільність.

Окрім цього, банківська система України зазнає високого боргового тягаря суверена, якому в 2018 році має бути здійснено суттєві виплати за зовнішнім боргом, і високого рівня боргового навантаження корпоративного сектора, у якого близько 80% боргу в іноземній валюті.

Регулятор продовжує тиснути на банки з метою поліпшення норм корпоративного управління (в т. ч. в частині ідентифікації бенефіціарів та операцій з пов’язаними особами), а високі вимоги до капіталу змушують власників невеликих установ шукати джерела додаткового фондування. При цьому, низький платоспроможний попит на банківські кредити, нестабільне операційне середовище і обмежена ресурсна база на внутрішньому ринку стримували можливості розвитку установ. Якість кредитних портфелів і внутрішньої депозитної бази все ще залишається слабкою, хоча багато установ приймають зусилля для поліпшення власного кредитно-інвестиційного потенціалу та оптимізації структури балансу.

Агентство S&P прогнозує, що ризики банківської системи України й надалі залишатимуться високими.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *