Банк «Стандарт». Де-юре кредити погашенні, де-факто – ….???

    Завдяки ініціативі ГО «Народна Україна» та роботі ТОВ «ЮК Легал Ассістанс», було виявлено, що власники та керівництво ПАТ КБ «Стандарт» порушили чинне законодавство України, знехтували інтересами кредиторів та вкладників. Крім того, не забезпечили схоронність капіталу та активів. А це, у свою чергу, значно погіршило фінансовий стан банку. Так, на підставі постанов Правління Національного банку України ПАТ КБ «Стандарт» є правонаступником банку «Меркурій» та «Золоті ворота».

   З’ясовано, що на момент введення Тимчасової адміністрації у ПАТ КБ «Стандарт» було виявлено активів на майже 780 мільйонів гривень, пасивів – 1 мільярд 886 мільйонів.

   З ініціативи ГО «Народна Україна», експерти з’ясували, що різниця між активами та пасивами сформувалась через те, що керівництво банку «Стандарт» надало значні кредитні кошти юридичним особами. Але, до введення тимчасової адміністрації, заборгованість була де-юре, погашена. Де-факто – кошти на рахунках банку так і не з’явились.

    Також, арешти з майна, що гарантувало повернення коштів було знято, а майно відчужено на користь третіх осіб.

   Крім того, було виявлено, що кредитні договори та кошти надавались фактично без забезпечення, з умовою про надання забезпечення у строк до кінця місяця. В подальшому, в останні дні місяця, оформляли забезпечення, яке в перші дні наступного місяця звільнялось банком. При цьому, заставодавцем, як правило, виступали одні підприємства.

   Вищезазначеними діями, ПАТ КБ «Стандарт» завдано збитків на загальну суму 722 мільйонів 600 тисяч гривень. А це майже в 43 мільйони разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром.

   Таким чином – з банку були виведені значні активи (грошові кошти, нерухомість), доводячи тим самим банк до неплатоспроможності, що у свою чергу вплинуло на добросовісних вкладників установи та порушило їх права на повернення вкладів.

  Також, завдяки діяльності ГО «Народна Україна», було внесено до ЄРДР низку кримінальних порушень скоєних колишнім керівним складом банку. Всього було порушено 27 справ.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *