Бабусям, які сидять з онуками, – зарплату!

Бабусям, які сидять з онуками, – зарплату!

Усі, хто має маленьких дітей, знають, як важко обійтися без сторонньої допомоги. З ким залишити дитину, щоб хоча б вийти куди-небудь? Не говорячи вже про те, щоб мати змогла працювати повний робочий день. Зазвичай на допомогу приходять бабусі. Але що робити, якщо бабуся змушена також десь підзароблятися? Доводиться шукати няню, а це непросто, та й до того ж, дуже затратно.

У Туреччині прийшли до геніального рішення – ввели зарплату тим бабусям, які залишаються з онуками в будні. Догляд за дитиною є найбільшою проблемою для працюючих матерів в Туреччині, тому турецький Уряд знайшов просте рішення: платити бабусям, щоб ті доглядали за дітьми.

У лютому 2017 року Туреччина запускає пілотну програму, яка буде забезпечувати бабусь державною зарплатою за турботу про своїх онуків у робочі дні. Для тих, чиї розміри пенсій становлять від 1 000 до 1 800 турецьких лір ($ 250-450), проект дає можливість отримати додатковий дохід, піклуючись про онуків у себе вдома.

Мета програми – підвищення трудової зайнятості жінок.

Старт проекту планується поки що в двох провінціях – Бурса та Ізмір. На початковому етапі будуть охоплені близько 1 000 сімей. Після 6 місяців реалізації цієї програми і за результатами аналізу вона буде розширена й на інші провінції Туреччини.

Програма дасть жінкам можливість перейти на повний робочий день і, отже, заробляти більше. В інтерв’ю CNN Turk міністр праці і соціального забезпечення Туреччини сказав, що за турботу про онуків бабусі отримуватимуть близько 400 турецьких лір (€ 99 або $ 105) на місяць.

От би і в нашій країні до такого додумалися!

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *