«ART-UKRAINE» у центрі театрального туризму України  ( за версією херсонців)

«ART-UKRAINE» у центрі театрального туризму України ( за версією херсонців)

Овації після показу конкурсної вистави «Баба Пріся» в Херсонському драмтеатрі імені Миколи Куліша були дивними: глядачі стояли і плескали, здається, з останніх сил. Хтось негучно крикнув: «Браво!» Але, цей вигук завис не підтриманим, бо хотілося … тиші. Хотілося залишитися на самоті після тих емоцій, які виникли після перегляду «Баби Прісі», хотілося обмислити пережите і відчуте. Багато жінок крадькома втирали сльози зі щік. Чоловіки ховали погляд, – часто важкий і журний.

Виставу відомого львівського режисера Павла Ар’є: «Баба Пріся, або На початку та наприкінці часів» поставили вже майже з десяток українських та зарубіжних театрів. На херсонську «Бабу», у виконанні народної артистки України Олени Галл-Савальської, квитки розкупили ще за два місяці до показу. Тому, не дивно, що саме цю постановку Херсонський театр Куліша вибрав для конкурсу в «ART-UKRAINE». Вибір театралів виправдав себе стовідсотково: зала була заповнена вщерть і глядачі активно заповнювали свої анкети для голосування.

Перед показом вистави, директор театру – Олександр Книга наголосив, що від вердикту глядачів залежить: поїде театр до столиці на фінал, чи ні. А ще відзначив, що всіляко підтримає ініціативу ГО «Народна Україна» та Благодійного Фонду Костянтина Гусева в проведенні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «ART-UKRAINE». Він, як ніхто інший знає труднощі в організації всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалів: вже майже два десятки років Олександр Книга є одним з організаторів Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». Саме завдяки цій культурній події, херсонщина сьогодні називається центром театрального туризму України. Цього року на «Мельпомену Таврії» мають приїхати не тільки жителі інших міст, а й – білоруси, вірмени, грузини, турки, поляки, та інші іноземці. Олександр Книга побажав «ART-UKRAINE» таких же успіхів, підтримки однодумців та активного розвитку до статусу Міжнародного.

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *