“ART-UKRAINE” по-харківськи: нові амбітні плани організаторів

“ART-UKRAINE” по-харківськи: нові амбітні плани організаторів

 Харків’яни вважають себе найбільшими театралами в Україні. Понад  тридцять театрів працює сьогодні у Харкові. Саме тому, творчі колективи  за глядача тут практично борються, придумуючи все нові форми подачі класичних п’єс, ставлячи авангардні та модерні постановки.

     Свого часу не лише земляків, а й усю країну, шокував відомий нині на увесь світ режисер – Андрій Жолдак. У його «останній» на рідній землі  постановці – «Ромео і Джульєтта. Фрагмент», актори грали цілком оголеними. Вистава була настільки вражаючою, що забути її не можуть досі. Але, тодішнє місцеве керівництво змусило піти Жолдака з посади керівника театру і він емігрував до Німеччини.

        Нинішній директор Харківського державного академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка, – заслужений працівник культури України – Маргарита Саакян, розповіла на прес-конференції з нагоди Фестивалю «ART-UKRAINE» в Харкові, що її колектив з радістю відгукнувся долучитися до новаторського культурного Проекту.  Адже, актори не можуть «законсервуватися» в своєму середовищі. Їм потрібні нові погляди, змагання, драйв. Тим більше, колектив одного із найстаріших театрів України, має бути взірцем для інших.  Колектив театру, який заснував реформатор української сцени – Лесь Курбас.  

       Саме на малій сцені, яка має назву «Березіль», Харківський театр імені Тараса Шевченка презентував конкурсну виставу «Гроші (Сто тисяч)». Цей спектакль уже двічі лауреат Міжнародного театрального фестивалю у Львові «Золотий лев», його ставлять в театрі не перший десяток років, однак, він  не перестає приваблювати повні зали, розповіла – Олена Либо, завідувачка літературно-драматургічною частиною театру на прямому ефірі на Харківському  обласному  телебаченні  – разом з ініціатором  та меценатом Фестивалю – Костянтином  Гусевим. 

     «Фестиваль задумано для підтримки театрального мистецтва, підтримки театрів і популяризації самого театрального жанру в Україні. Адже без досягнення високого культурного рівня, суспільство не може сподіватися на прогрес  та розвиток», – розповів глядачам меценат Фестивалю.

    Також Костянтин Гусев, голова Президії ГО «Народна Україна»  та засновник «Благодійного Фонду Костянтина Гусева» і Анна Кросс, співачка – керівник проекту, повідомили на прес-конференції,  що не збираються зупинятися на досягнутому і вже  складають  концепцію «ART-UKRAINE» на 2018 рік. Плани у них амбітні: передбачається, що Фестиваль стане міжнародним і завдяки йому  українські театральні трупи виступатимуть за кордоном.  Організатори планують  вивести Україну на світову театральну  арену.

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *