Американо-канадський фільм про Україну в кінопрокаті з 24 лютого

Американо-канадський фільм про Україну в кінопрокаті з 24 лютого

Бюджет кінострічки 20 мільйонів. Драма “Гіркі жнива” описує події в черкаському селі в період Голодомору і є першою англомовною художньою кінокартиною про страшні події 30-х років в Україні.

Головні ролі у стрічці виконали голівудські актори Теренс Стемп (Зоряні війни), Макс Айронс (Доріан Грей), Саманта Баркс (Дракула. Невідома історія), Баррі Пеппер (Врятувати рядового Раяна), Тамер Гассан (Гра престолів). Також у картині грають українські актори Остап Ступка та Олександр Печериця. В український та американський кінопрокат “Гіркі жнива” вийдуть 24 лютого.

Зйомки велися в музеї народної архітектури та побуту в Пирогові, який зобразив село на Черкащині. Види Московського кремля знімали в Лондоні.

Це робота канадського режисера Аяна Ігнатовича, батьки якого втекли з радянської України в часи Другої світової війни. У сюжеті – історія кохання в розпал жорстоких подій в Україні. Ігнатович зняв цей фільм, щоб показати громадянам західних країн, як страждали українці внаслідок агресивної політики Росії.

Історія героїв близька і продюсеру, і режисеру, і сценаристу – нащадкам українських емігрантів. Прообраз головної героїні фільму – матір режисера. Рятуючись від голоду, вона дійшла з Харкова до Львова в пошуках хліба і свободи.

Головну тему в саундтреку до фільму написав британський композитор Бенджамін Воллфіш. Лунають у фільмі й українські фольклорні пісні у виконанні акторів, а також використовуються композиції українського гурту “Даха Браха”.

Доволі часто до українських фільмів на національну тематику висувають претензії, що в них занадто багато страждань і поразок.

У “Гірких жнивах” страждання будуть, але головний меседж фільму – надія. Герої – не жертви обставин, вони з ними борються.

Сценарій автори Ричард Бачинський-Гувер та Джордж Менделюк переписували 12 разів. Зйомки проходили в Україні влітку 2013 року. Монтували фільм уже під час Євромайдану, і тому тематику стрічки тоді не розголошували.

“Гіркі жнива” вже демонстрували на кількох кінофестивалях. У широкий прокат він вийде одночасно в США, Канаді, Великій Британії, Австралії, Німеччині, Україні та інших країнах 24 лютого 2017 року. В Україні фільм продублюють, тоді як в інших країнах він ітиме англійською мовою з національними субтитрами. Прокатом і дубляжем в Україні займеться компанія B&H.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *