70 «вишів» на непідконтрольній Україні території позбавили ліцензії

70 «вишів» на непідконтрольній Україні території позбавили ліцензії

7 лютого Міністерство освіти і науки України оприлюднило список вищих навчальних закладів, яким анулювало ліцензії на освітню діяльність у сфері вищої освіти. Усі вони розташовані на окупованій території Донецької та Луганської областей, а також в Криму і Севастополі.

У міністерстві підкреслили, що після анексії півострова й агресії РФ на Донбасі, частина вищих навчальних закладів виявилася на непідконтрольній Україні території. За цей час майже 20 вищих навчальних закладів з окупованого Донбасу і Криму були переміщені в Україну.

У минулому році на базі цих та інших уповноважених вузів почали діяльність 40 освітніх центрів “Крим-Україна” і “Донбас-Україна”, у яких під час вступної кампанії звернулися близько 3350 чоловік.

Цього року були позбавлені ліцензій 32 ВНЗ 1-4 рівня акредитації, які перебувають на непідконтрольній території Донецької області; 14 ВНЗ 1-2 рівня акредитації – на непідконтрольній території Луганської області; 25 ВНЗ 1-4 рівня акредитації – в Криму (в тому числі 6 приватних ВНЗ).

Для тих студентів, які здобували освіту в цих навчальних закладах в Криму після 20 лютого 2014 року розроблений відповідний порядок атестації, оскільки їхню кваліфікацію, результати і період навчання визнаватимуть в Україні.

Нагадаємо, що минулого року Україна опинилася на 45-му місці серед країн з найкращою системою вищої освіти, за результатами світового рейтингу QS Higher Education System Strength Rankings 2016. Всього до переліку потрапили 50 країн.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *